בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
אם תמיד החמיאו לכם על טעמכם הטוב, אם אתם אוהבים להתאים צבעים, להתאים רהיטים ואביזרים זה לזה, ולעצב אוירה בחלל החדר, אדריכלות ועיצוב פנים יכול להיות המקצוע המתאים עבורכם. לימודי אדריכלות ועיצוב פנים משלבים ידע מתחומי ההנדסה והמתמטיקה יחד עם ידע מעולם העיצוב והאמנות.
 
 
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים
 
אם תמיד החמיאו לכם על טעמכם הטוב, אם אתם אוהבים להתאים צבעים, להתאים רהיטים ואביזרים זה לזה, ולעצב אוירה בחלל החדר, אדריכלות ועיצוב פנים יכול להיות המקצוע המתאים עבורכם. לימודי אדריכלות ועיצוב פנים משלבים ידע מתחומי ההנדסה והמתמטיקה יחד עם ידע מעולם העיצוב והאמנות. הבוגרים מקבלים רישיון לתכנון מבנים בני עד 4 קומות ומשתלבים עם תום הלימודים כשכירים במשרדי אדריכלים או שפונים לקריירה עצמאית.
 
איזה תואר מעניקים לימודי אדריכלות ועיצוב פנים?
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים מקנים תואר הנדסאי, כדוגמת מסלול הלימוד של מכללת ספיר, בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה. תואר זה מקנה לבעליו את הרישיון לתכנן מבנים שגובהם מגיע עד 4 קומות. חלק ממוסדות הלימוד מעניקים יחד עם תעודת הבוגר גם את אפשרות החתימה על התכנית, ואילו בחלק אחר של המוסדות יש צורך בתקופת התמחות בטרם מקבלים את זכות החתימה. מומלץ לבדוק נתון זה לפני שבוחרים את בית הספר.
 
מהם תכני הלימוד במסגרת לימודי אדריכלות ועיצוב פנים?
התכנים רבים ומגוונים, ושאובים, כאמור, מתחומי ההנדסה מחד ומתחומי העיצוב מאידך. הקורסים כוללים: עיצוב פנים, תולדות האדריכלות, תכנון אדריכלי, עיצוב מוצר, פיזיקה, סטטיסטיקה, עיצוב תאורה, שרטוט, לימוד תכנות מחשב רלוונטיות, גיאומטריה תאורית, חומרי בניין, תכנון ועיצוב ועוד.
חלק מן הקורסים נערכים במתכונת פרונטאלית של הרצאה, ואילו החלק האחר נערך במתכונת של סדנאות מעשיות.
מטרת הלימודים היא להקנות לתלמידים רקע רחב כמה שיותר בתחום הבניה (כגון חומרי בניין, שיטות בניה וכדומה), בתחום האדריכלות בכלל כולל גישות ומגמות לאורך ההיסטוריה ועד לגישות עיצוב מתקדמות. בין הגישות החדשות והמתקדמות לומדים התלמידים אדריכלות אקולוגית, אדריכלות נגישה, טכניקות בניה מתקדמות מבחינה טכנולוגית ועוד. התלמידים גם רוכשים ידע בתחום תחיקת הבניה. כמו כן הלימודים מעודדים ליצירתיות ולמקוריות ושאיפה לעצמאות.
 
לימודי אדריכלות ועיצוב - מיהם המרצים
המרצים כוללים מגוון רחב של אנשי מקצוע מכל התחומים: אדריכלים ומהנדסים, מומחים בתחום התחיקה, מומחים לעיצוב ועוד.
 
במה עוסקים הבוגרים עם תום הלימודים?
עם תום הלימודים עוסקים הבוגרים במגוון תחומים:
• תכנון ועיצוב בתים מן המסד על הטפחות, כולל עיצוב רהיטים ותאורה, וחתימה על פרויקטים.
• עבודה בצוותי אדריכלים תוך שותפות בתכנון ובפיקוח על ביצוע הפרויקט.
• פיקוח על תהליכי בניה.
 
דרישות קבלה
דרישות הקבלה משתנות ממוסד למוסד. רוב המוסדות דורשים תעודת בגרות וכן ציון פסיכומטרי. חלק מן המוסדות דורשים גם תיק עבודות ובחינת מיון פנימית של המוסד.

משך הלימודים
משך הלימודים תלוי באופי התעודה. לימודי אדריכלות ועיצוב פנים ניתן ללמוד לתואר ראשון ולתואר הנדסאי. הלימודים לתואר הנדסאי נמשכים שנתיים וחצי בלבד, ואילו הלימודים לתואר ראשון נמשכים 5 שנים.
 
מה קורה עם תום הלימודים
עם תום הלימודים וקבלת התעודה נדרשים הבוגרים להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים הממשלתי. רישום זה מקנה להם את התואר "אדריכל רשום". מעמד זה מקנה להם את הרישיון לתכנון מוגבל של מבנים בהתאם למה שלמדו. כעבור 3 שנים, ניתן להגיש בקשה מלווה בהמלצות ואישורים להכרה כ"אדריכל רישוי". תואר זה מרחיב את גודל הפרויקטים שהאדריכל רשאי לתכנן.
לימודי עיצוב פנים ואדריכלות, אם כן, מקנים לבוגריהם ידע בתכנון ועיצוב מבנים לצרכים שונים.