בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

לימודי תרגום

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
תפקידו של המתרגם הוא להעביר את המסר הכתוב משפת מקור לשפה אחרת, על מנת שאנשים שאינם מכירים את שפת המקור יוכלו להבין את הטקסט בשפתם.
 
 
 
תרגום - אודות המקצוע
 
מהות המקצוע
תפקידו של המתרגם הוא להעביר את המסר הכתוב משפת מקור לשפה אחרת, על מנת שאנשים שאינם מכירים את שפת המקור יוכלו להבין את הטקסט בשפתם. אולם, לא מדובר בתרגום מילים גרידא, אלא תרגום הנובע מתוך הכרת הרקע התרבותי מתוכו צמח הכתוב, וידע רחב ומקיף הקשור לשפת המקור וביטוייה. טקסט מכיל מילים, אך גם תרבות עשירה, ביטויים וניבים, על כן על המתרגם להיות רחב אופקים ובעל ידע כללי רחב בנוסף להכרת הנושא אותו הוא מתרגם. לכן לימודי תרגום כוללים נושאי לימוד  נרחבים.
 
קהל מטרה ותנאי הרשמה
למעונינים ללמוד ולעסוק ב-תרגום.
 
נושאי ה-לימוד כוללים
נושאי ה-לימוד ב-לימודי תרגום כוללים את הנושאים: סוגיות בתרגום, עריכת תרגום, מדע הפרגמטיקה, עיסוק ברב-תרבותיות , תרגום אירוניה, הומור, תרגום מטאפורות, אלוזיות, ניבים וביטויים, עגות שונות, הנהלת חשבונות למתרגם העצמאי, חוזים והתקשרויות. וכל זאת עם נסיון מעשי בתרגום טכסטים שונים (מאמרים אקדמיים, עיתונות וספרות)
 
הערה: נושאי הלימוד הנ"ל הם כלליים ואינם משקפים נושאי לימוד במוסד ספציפי. לנתוני הרשמה יש לבדוק במסלולי ה-לימודים של המוסדות המבוקשים.

משך ה-לימודים
לימודי תעודה הנמשכים בין שנתיים לשלוש שנים.

תעודה
עם תום לימודי תרגום מוענקת תעודת גמר בתרגום מטעם המוסד.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי
לימודים לתואר שני בתרגום.

מקצועות העיסוק
מתרגם.

מקומות עיסוק
עיתונות, טלויזיה, אינטרנט, הוצאה לאור, חברות היי טק גדולות, עצמאי, חברות סלולר, חברות תרגום ואולפני תרגום, קולנוע, די.וי.די, תיאטרון, משרדים ממשלתיים, משרדי עורכי דין, בנקים ועוד.