לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית
פורסם בתאריך 10/06/2013, מאת מערכת 1CLICK
 
 
לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית
 
 
לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית מהם?
ראשית יש לציין כי לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית הם לימודי תואר שני. תואר במדעי ההתנהגות או בפסיכולוגיה הם תנאי מקדים על מנת ללמוד מסלול זה. התואר השני מרחיב את הידע ומאפשר כיוון מדוייק יותר למי שמעוניין להשתלב בשוק העבודה במגוון המקצועות אשר משתלב בהם פסיכולוג תעסוקתי.
המסלול המוצע של לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית, מבוקש ביותר, וחולש על תחומים רבים החושפים את הסטודנטים לתהליכים פסיכולוגיים רבים, בד בבד עם מפגש אמיתי עם שוק העבודה. לימודים אלו כוללים לימודי שיטות שונות, אשר משמות לאבחון ובחירה של מקצועות. אין זה משנה אם הדבר נעשה במסגרת חברה מסוימת או בשוק הפתוח. לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית עוסקים בתחומים כמו ייעוץ, הכוונה והשגת מקצוע מבוקש, תכנון של קריירה על פי חזון אישי, וכן תחומי המיון והאבחון במסגרת משאבי האנוש בחברה מסוימת סגורה או למטרת שילוב בשוק העבודה.
תנאי הקבלה ללימודים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לא פוחתים מ ציון 90 בבחינת המתא"ם, וממוצע 80 בתואר הראשון בפסיכולוגיה. תנאי קבלת התואר כוללים עמידה בקורסי החובה, הבחירה והגשת הסמינרים, בנוסף לעבודת הגמר בתום הלימודים. מדובר בלימודים של כ-60 נקודות זכות אקדמאיות. בסיום התואר נדרשת התמחות ובחינות התמחות.
 
 
 מהי פסיכולוגיה תעסוקתית?
 
 
פסיכולוגיה תעסוקתית עוסקת ביחסי העבודה שבקבוצה מסוימת, מטפחת תחומי ניהול, מנהיגות, פסיכולוגיה של צוות (הכרה), מיון והשמת עובדים בהתאמה מקסימלית לשטח, הנעה, הכשרות מקצועיות, קידום ושינוי ארגוני, פיתוח, עבודה ומשפחה, וכדומה. 
תפקידם של פסיכולוגים תעסוקתיים הוא לשפר במידת האפשר את הצלחת הארגון על פי אמות מידה כלכליים בד בבד עם שמירה על בריאות פיזית ונפשית של העובדים באופן המיטבי. פסיכולוגים תעסוקתיים בדרך כלל משתלבים בתחום משאבי אנוש בחברות וארגונים שונים, או כיועצים או עובדים עצמאיים חיצוניים לארגונים והחברות, ואף לעתים כחוקרים באקדמיה.
 
 
פסיכולוג תעסוקתי כמקצוע
 
 
שילוב הבוגרים בתואר פסיכולוגיה תעסוקתית, לאחר תום הלימודים והגשת החובות האקדמאיות, הוא במגוון רב של תחומים, כמו גיוס עובדים, מיון בחברות כוח אדם או משאבי אנוש בחברות וארגונים שונים. ישנם כיום אף מרכזים שונים המתמחים בהכוונה ובחירת מקצוע לימודים ותעסוקה, ואף מקנים כלים מקצועיים לשם כך.
פסיכולוגיה תעסוקתית היא תחום רחב עם כוונה מסוימת לעשייה מדויקת, ומחויבת כיום בשטח. בעשייה יעילה זו, מאפשרת התאמה בין האוכלוסייה לעולם המתפתח באופן דרמטי בכל רגע ורגע.
 
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום