לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי פסיכולוגיה וחינוך
פורסם בתאריך 13/06/2013, מאת מערכת 1CLICK
 
לימודי פסיכולוגיה וחינוך
 
 
מהם לימודי פסיכולוגיה וחינוך?
לימודי פסיכולוגיה וחינוך הם לימודי תואר ראשון, היונקים משני מקצועות פופולאריים מאוד כיום בחברה, חינוך ופסיכולוגיה. שילוב פסיכולוגיה עם חינוך מאפשר למורים לעתיד להכיר טוב יותר את התלמידים, ואף לאפשר מגוון מקצועות לווין בשני תחומים אלו. פסיכולוגיה מזמן הפכה להיות גזע עץ עבות, שענפיו מתפצלים לכל תחומי המשק. החינוך הוא ענף מרכזי ביותר בהשקפת העולם הממסדית, שכן חינוך הוא הבסיס להתפתחות האדם, ומכאן שחינוך משרת את עקרונות החברה בעת הקנייתם לדור הצעיר. פסיכולוגיה היא תורת שלמה העוסקת בהכרת נפש האדם, וחינוך הוא הפרקטיקה לעצב ולממש את ההבנה והתפיסה הקיימת, בפני הילדים עצמם.
 
 
תכנית לימודי פסיכולוגיה וחינוך
 
 
תואר ראשון בלימודי פסיכולוגיה וחינוך משלב את שני האשכולות האלו לכדי אשכול אחד, הנושא פרי. הקורסים השונים בתואר יעסקו בהבנה של בני האדם, ההתמודדות איתם וכן ההצלחה בחינוכם. בלימודים מוסמכים מורים לעבוד עם קבוצות גיל שונות, ובמקביל להבין תהליכים קוגנטיביים ופסיכולוגיים שעוברים בקבוצת גיל זו. תואר זה הוא קרש קפיצה לתואר שני מתקדם כייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד וכדומה. קורסים במסגרת אשכול החינוך כוללים עיסוק בחינוך לגיל הרך, לבית הספר היסודי ולחטיבת הביניים, חינוך מיוחד, לימודי גננות, הוראת מוסיקה ותנועה, חינוך סביבתי, מטפורה בחשיבה החינוכית, סוציולוגיה ופסיכולוגיה של החינוך, תכנון תכניות לימודים, וכן פיתוח ויישום, שיטות מחקר בחינוך, ועוד. הקורסים שיילמדו באשכול לימודי פסיכולוגיה יהיו: מבוא לפסיכולוגיה, יסודות פיזיולוגיים של התנהגות, נוירו פסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה התפתחותית, קוגנטיבית, פסיכולוגיה של התפיסה, הלמידה והשפה, מבחנים פסיכולוגים ועוד.
לימודי פסיכולוגיה וחינוך נמשכים כשלוש עד ארבע שנים, תלוי במוסד הלימודי. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת B.A. בפסיכולוגיה, וכן B.ED  בחינוך. ישנם מוסדו הכוללים במסגרת הלימודים הסמכה לתעודת הוראה. תנאי הקבלה הם פסיכומטרי מעל 600+, בהתאם לציוני הבגרות.
 
 
מקצוע נחשב בתחומי פסיכולוגיה וחינוך
 
 
התואר בפסיכולוגיה וחינוך הוא מדרגה טובה להמשך התפתחות בתחום. תואר שני M.A. בפסיכולוגיה או בחינוך, בהתמחויות השונות עשוי להיות מאתגר ובעל פוטנציאל גבוה להצלחה. פסיכולוגיה קלינית, חינוכית, קלינית של הילד, חברתית, קוגנטיבית, ארגונית, תעסוקתית, פסיכו ביולוגיה, נוירו פסיכולוגיה ועוד בתחומי הפסיכולוגיה, ובתחומי החינוך מחינוך מיוחד ועד חינוך לגיל הרך, ייעוץ חינוכי, ועוד. כל אלו, כולן התמחויות שבבסיסן נדרש תואר ראשון כפסיכולוגיה וחינוך, וכל אחד מהתחומים מקבל זוויות ייחודיות מהכיוון השני. מערכת החינוך כיום היא מערכת משופרת ותנאי השכר והתנאים הסוציאליים השתנו משמעותית לטובה. כך שהשתלבו במערכת החינוך הפורמלי או החינוך הבלתי פורמאלי עשויה להיות מוצלחת ומספקת.
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום