לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה
פורסם בתאריך 13/06/2013, מאת מערכת 1CLICK
לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה
 
 
לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה מהם?
לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה הם לימודים משולבים, המשלימים באופן מיטבי. מחקר התנהגותי של החברה ובפרט, האדם, בשילוב עם מחקר טיפולי של האדם נותנים תמונה רחבה יותר של כל אחד מהתחומים האלו. המחקר בתחומים אלו מציף שאלות רבות, אותם ניתן להמשיך ולחקור באופן מדעי וקליני במשך התואר ולאחריו. פסיכולוגיה היא מדע העוסק בהכרת נפש האדם, על היבטיה השונים, האבחון והטיפול בה. זהו תחום רחב, שכיום נחלק לתתי תחומים רבים, המאפשרים להכיר זוויות שונות של נפש אדם, להתפתח ולפתח את העיסוק בה, ולהגיע להישגים חדשים בכל יום.סוציולוגיה היא חקר מדעי החברה, הכרת ההיבטים ההתנהגותיים והנסיבות לכך של החברה ככלל וכפרט. זהו תחום העוסק בפנים שונות באוכלוסייה, במצע תרבותי, חברתי ופוליטי, ומשתמשת אבן יסוד בהשקפה על תהליכים ושינויים רבים הקורים מדי יום סביבנו.
 
 
השילוב של לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה
 
 
שילוב שני תחומים אלו, מסגרת לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, מספק קרקע פורייה להבנה, מחקר וטיפול בתחומים רבים בתוך עולמות משלימים אלו. פסיכולוגיה נותנת את הצד האישי בעוד שהסוציולוגיה מספרת על הרקע הנסיבתי שהשפיע על כך.
תכנית הלימודים כוללת קורסי חובה משני אשכולות אלו, למשל: מבואות לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, תיאוריות באישיות, סטטיסטיקה והכרת המחשב, פסיכולוגיה פיזיולוגית, מעבדות ניסוייות,  שיטות מחקר, פסיכולוגיה חברתית, פסיכופתולוגיה, מבחני אישיות, קוגניציה וסמינריונים בתחום. תחום הסוציולוגיה כולל קורסים דוגמת: מבואות לסויולוגיה, אנתרופולוגיה, החברה הישראלית, שיטו מחקר אתנוגרפיות, סמינריון אמפירי, ועוד. תנאי הקבלה למסלול לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה דורש בגרות מלאה. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר B.A., ואורכם של לימודים אלו בין שלוש לארבע שנים. המוסדות המקובלים ביותר כיום בתחום הם אוניברסיטאות דוגמת: תל אביב, בן גוריון, האוניברסיטה הפתוחה וכן מכללת רמת גן.
 
 
שילוב בשוק העבודה למסיימי לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה
 
 
מסיימי מסלול לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה עשויים להמשיך ללימודי תואר שני בתחומים אלו, בין אם בטיפול קליני או בייעוץ ארגוני, פסיכולוגיה תעסוקתית וכדומה לבוגרי התואר מובטחת עבודה בתחומים אלו, כשהבחירה מגוונת מאוד וחולשת על פני טווח רחב של כיוונים כמו השתלבות במחלקות משאבי אנוש, ייעוץ ופיתוח בחברות וארגונים, עיסוק בעמותות, ארגונים וחברות פרטיות וציבוריות בתחום החברתי, מעורבות חברתית ואוכלוסייה ברמות שונות, וכן תפקידים חברתיים במרכזים שונים.הידע העשיר הנלמד במסלול לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, נותן לבוגרי התואר לבנה נוספת לקורות החיים, וכן לתוכן הממלא אותם, כך שיהיו עדיפים על פני מי שבחר בתחום אחד בלבד ללימודים.
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום