לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי חשבונאות – מידע כללי
פורסם בתאריך 10/06/2013, מאת מערכת 1CLICK

לימודי חשבונאות מהווים את אחד המקצועות האקדמיים המבוקשים. ניתן ללמוד חשבונאות במרבית המוסדות להשכלה גבוהה.  לימודי חשבונאות מכשירים את בוגריהם לעבוד כרואי חשבון וכחשבים במגזר הפרטי או הציבורי. מקצוע החשבונאות נחשב למקצוע רווחי ומבוקש. עקב כך קיים ביקוש רב ללימודים במסלול זה. הביקוש הרב גורם לכך שתנאי הקבלה למסלולי החשבונאות הינם גבוהים. 

 
לימודי חשבונאות נמשכים בדרך כלל בין 4-5 שנים. הלימודים כוללים לימודים תיאורטיים ומעשיים. בסוף הלימודים נדרשים הסטודנטים לעבור שנתיים של סטאז'. הלימודים מקנים לבוגריהם תואר ראשון בחשבונאות. אך על מנת לקבל רישיון לעסוק בראיית חשבון, על הסטודנטים לעבור בחינות הסמכה של מועצת רואי החשבון. רוב מסלולי ראיית החשבון באוניברסיטאות ובמכללות כוללים קורסים המקנים פטור מחלק נכבד מבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון. 
 
תנאי הקבלה ללימודי ראיית חשבון גבוהים ברוב המוסדות להשכלה גבוהה, וזאת, כאמור, עקב הביקוש הרב. בדרך כלל באוניברסיטאות דרישות הקבלה גבוהות יותר מאשר במכללות. הדרישות המקובלות הן:
* 670 (בממוצע) של ציון הפסיכומטרי
* ממוצע בגרות של 80 לפחות. 
 
מעבר לאפשרות של תואר ראשון בחשבונאות, ישנה אפשרות לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים לעבור הסבה לראיית חשבון. לימודי ההסבה קצרים יותר (כשנתיים וחצי במקום 4-5 שנים). סף הקבלה למסלול זה הוא ממוצע של 80 ומעלה בתואר הראשון. 
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום