לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי כלכלה באוניברסיטה העברית
פורסם בתאריך 10/06/2013, מאת מערכת 1CLICK

לימודי כלכלה באוניברסיטה העברית מבוססים במידה רבה על הבנת הנושאים המתמטיים השונים הנמצאים בבסיס תורה זו. לכן, הסטודנטים המעוניינים להשתלב בלימודי תואר זה נדרשים ללמוד מתמטיקה בצורה נרחבת. השנה הראשונה ללימודי כלכלה מתנהלת במתכונת דו-חוגית, כחובה על כל הסטודנטים בשנה זו. אלו מביניהם שיעמדו בקריטריונים ויעברו לשנת הלימודים השנייה בתואר יוכלו לבחור האם להמשיך במסלול זה או לעבור למסלול הלימודים החד חוגי. על מנת להיות זכאים לכך, עליהם לעמוד בתנאים הבאים: לקבל ציון הגבוה מ-80 בכל המקצועות הקשורים למתמטיקה וסטטיסטיקה הנלמדים במהלך שנת התואר הראשונה, להיות זכאים לפטור מלימודי אנגלית אקדמית ולקבל ציון של 70 לכל הפחות בקורסים "מבוא לכלכלה"  - חלק א' וחלק ב'.  כמו כן, עליהם ללמוד בהצלחה קורסים במתמטיקה מתקדמת הנלמדים בשנה א' כגון חשבון אינטגרלי ודיפרנציאלי. 

העיסוק הנרחב במקצועות המתמטיים הביא את הפקולטה לפרסם המלצה למועמדים הטריים על הצורך לרענן את החומר הנלמד בתיכון טרם תחילת הלימודים. בהמשך הלימודים במסלול לימודי כלכלה נחשפים הסטודנטים לפחות קורסי מבוא וקורסי בסיס במתמטיקה, ויותר קורסים הנוגעים לנושאים מתקדמים יותר, כגון: היסטוריה כלכלית, כלכלת עבודה, קורסים המלמדים אודות המתרחש בשוק ההון ועוד.
 
תנאי הקבלה למסלול לימודי כלכלה של האוניברסיטה העברית נשענים במידה רבה על ציון פסיכומטרי הרב תחומי  של המועמד– 70% מהציון המשוקלל הקובע את זכאותו של המועמד להתקבל ללימודים נלקח ממבחן זה ולציוני תעודת הבגרות משקל של 30% בלבד. 
 
 
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום