לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי פסיכולוגיה יהודית
פורסם בתאריך 02/07/2013, מאת מערכת 1click

לימודי פסיכולוגיה יהודית מהווים כלי רב עוצמה לשימוש בתפיסה הפסיכולוגית יהודית ככלי תרפויטי.

החיבור שבין פסיכולוגיה ליהדות אינו חדש וההגות היהודית מתעסקת רבות בכל הקשור לנפש האדם. תוכנית לימודי פסיכולוגיה יהודית מאגדת מישנות מרכזיות בתחום ומהווה מסלול מרתק של לימודים מסודרים בתחום.
 
העוסקים בתחום מסבירים כי לתורה היהודית יש גישה ברורה ונהירה בכל הקשור לתחום הפסיכולוגיה על כל רבדיו והיא כוללת בתוכה גם מחקרים וספרות אשר מכילים בתוכם שיטות מחקר שונות. העוסקים בתחום הפסיכולוגיה היהודית שמים דגש על הרבה סימפטומים שהתעוררו כתוצאה מאורח החיים המערבי: אינדיבידואליזם, אגוצנטריות, והדגשת העצמיות, סימפטומים אלה גורמים לתופעות שכיחות אצל בני אדם אשר מופיעות בתחושות של ניכור, בדידות יחסי אגו ומאבקים. גישות פסיכולוגיות יהודיות מציעות גישות אלטרנטיביות לטיפול בסימפטומים אלה. לימודי פסיכולוגיה יהודית מציע שיטות טיפוליות אשר חוקרות את נפש האדם ואת הסיבה לערעור איזונו של האדם בניגוד להרמוניה של הבריאה. טיפולים בפסיכולוגיה יהודית מציעים הצצה אל המקורות אשר יכולים לעזור לחזור לאיזון והרמוניה. הוגה הפסיכולוגיה היהודית טוען כי ליהדות ערך עליון לתפיסה אשר מונעת מתוך אופטימיות, ופה יש לאדם בחירה איך לחיות ולתפוס את חייו.
 
מטרות הקורסים בפסיכולוגיה יהודית נשענות על המקורות שבהם כתוב שהאמונה של האדם היא בחיפוש אלוהיו ובכך למצוא את המשמעות. בניגוד לפסיכולוגיה המערבית שמאמינה כי האדם מונע מתוך ייאוש ופאסימיות. שיטת הטיפול בפסיכולוגיה יהודית מאמינה כי יש לגרום למטופל לחזור להאמין בחסד ובטוב, זאת על ידי שינוי תפיסתו והתנהגותו.
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום