לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי חשבונאות וראיית חשבון
פורסם בתאריך 10/06/2013, מאת מערכת 1CLICK
 
 
לימודי חשבונאות וראיית חשבון
 
 
תפקידו של רואה החשבון במערכת
ראיית חשבון היא מקצוע של ייעוץ והכוונה לגבי דו"חות כלכליים של חברות וארגונים פרטיים וציבוריים. בשל כובד המשקל של התפקיד החשוב במערכת, נראה כי רואה חשבון חייב להכיר את מקצוע החשבונאות על בוריו, בנוסף לפיתוח יכולת מחשבה מדויקת ואנליטית, והכרה של עולם המס והבירוקרטיה הכלכלית ללא רבב.לרוב, רואה חשבון אחראי על תחום עצמאי במערכת, ובמסגרתו הוא אחראי לבדוק ולאשר את הדו"ח הכספי, והאם מתאים לכללי החשבונאות הידועים. בנוסף, אחראי רואה החשבון גם על הניהול הפיננסי והכנת דו"ח כלכלי, ולכן אף מקובל למצוא רואי חשבון בתפקידים ניהוליים בכירים ביזמויות עסקיות שונות או בשוק הציבורי. 
 
 
לימודי חשבונאות וראיית חשבון מהם?
 
 
המסלול המשולב של לימודי חשבונאות וראיית חשבון מציע תואר ראשון בחשבונאות B.A., בנוסף להסמכה של רואה חשבון. התואר המשולב מעניק את האפשרות לעבות את התפיסה של רואה החשבון לגבי הידע הפראקטי במערכת, ולהיפך, על אף שלרוב יבחרו הבוגרים להתקדם לקראת עבודה מבוקשת יותר כמובן בשוקמקצוע החשבונאות מהווה מרכיב נוסף, אך לא פחות חשוב מראיית החשבון בשילוב בין שניהם. לימודי החשבונאות מאפשרים להכיר את הנוסחא אחר כך ביתר קלות, ולאפשר להבין את הדו"חות בעת בדיקה, אישור והסקת מסקנות, באופן טוב יותר. תכניות הלימוד במוסדות השונים בנויות באופן דומה, המשלב בין קורסים אקדמאיים שונים העוסקים בחשבונאות פיננסית, חוק ומשפט, מיסים, כלכלה, שיטות כמותיות מדעי ניהול וחשבונאות ניהולית, בביקורת חשבונות ועוד בהתאם למוסד ולתכנית הייחודיים. תרגולים שונים לצד לימודי תיאוריה מעניקים התמקצעות ללא פשרות בתחום ומכינה אל ההתמחות ובחינות לשכת רואי החשבון בישראל, שהם אלו אשר מעניקים 
את ההסמכה ואישור העבודה ברגע האמת.
 
 
הכיוון הכללי של לומדי לימודי חשבונאות וראיית חשבון
 
 
לימודים אלו מאפשרים לקבל תואר של או"פ בחשבונאות, הסמכה של רואה חשבון מטעם הלשכה, וכן ידע רב ותפיסה רחבה יותר של התחום. ישנה אפשרות להשתלב בשוק העבודה לאחר מכן, בתחומי ניהול שונים, מיסוי, ניהול פיננסי, בענפי הבנקאות או יעוץ השקעות, שירותים שונים ותעשייה, או אף להשתלב במשרדי רואי חשבון עצמאיים או כשכירים בעלי כוח ויכולת רבה.תחום ראיית החשבון מקבל מקום עיקרי היום בעולם שמתנהל על פי אמות מידה כלכליות, וכסף, תפקידו לייצר כסף בנוסף. מקצוע זה הוא מאבני היסוד בשוק, שבלעדיהם לא יכולה להתקיים חברה, ארגון או משרד כלשהם. לכן, מקצוע זה נחשק ומבוקש, ומאתגר את הלומדים אליו לשאוף גבוה, ולהצליח ולפרוץ גבולות חדשים.
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום