לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
לימודי פסיכולוגיה קלינית
פורסם בתאריך 10/06/2013, מאת מערכת 1CLICK
 
לימודי פסיכולוגיה קלינית
 
 
פסיכולוגיה קלינית מהי שונה מפסיכולוגיה?
לימודי פסיכולוגיה קלינית מהווים ענף לימודים בתוך תחום הפסיכולוגיה, העוסק בהכרת, ניתוח ושאיפה לפתרון בעיות נפשיות שונות. פסיכולוגיה קלינית כוללת בחובה מחקר מדעי ויישום עקרונות פסיכולוגיים. כל זאת, על מנת לקדם את המודעות וההתפתחות האישית של האדם. בסופו של דבר, ואולי בתחילתו, עבודתו של פסיכולוג קליני מתרכזת ברובה בהערכה פסיכולוגית ולאחר מכן, ובעקבות כך, טיפול פסיכולוגי.
פסיכולוגיה היא תורת מדעי הנפש, היכולת לפענח, לטפל ולהכיר את העולם הרגשי, המנטאלי והנפשי של האוכלוסייה. פסיכולוג הוא איש המקצוע אשר מטפל בדרכו, אם בטיפול אישי או קבוצתי, ישיר או כחלק ממערכת מסוימת, באותה בעיה אשר הופיעה אצל אדם זה או אחר.פסיכולוגיה אינה פסיכיאטריה, הרי שפסיכיאטריה עוסקת במתן טיפול תרופתי במודל רפואי. על אף הדמיון הרב והקשר בין שתיהן, הרי שתיהן מטרתן לשחרר מצוקה רגשית, פסיכולוגיה קלינית משתמשת בכלים אחרים לשם כך.
 
 
לימודי פסיכולוגיה קלינית בישראל
 
 
במדינת ישראל, לימודי פסיכולוגיה קלינית מאפשרים הסמכה לתואר פסיכולוג קליני בלבד, בנוסף להתמחות של שנתיים עד ארבע שנים במוסדות המוכרים על ידי משרד הבריאות, וכן לאחר שעבר בוגר הלימודים מבחני התמחות. המקצוע נלמד באוניברסיטאות ומכללות שונות ברחבי הארץ.
לימודי פסיכולוגיה קלינית מתעתדים להקנות ידע ומיומנות קלינית בתחומים לדוגמת פסיכופתולוגיה, פסיכו דיאגנוסטיקה, ואף ראיון קליני וטיפול. הלימודים כוללים מגוון קורסים אקדמאיים רחב, ובניהם קורסי ליבה העוסקים ביסודות הביולוגיים בפסיכופתולוגיה, וכן בפסיכו פרמקולוגיה, התמקדות בפסיכולוגיה הקלינית של עולם המבוגרים, הילדים ופסיכולוגיה קלינית התפתחותית. 
קורסי בחירה שונים יאפשרו לכל סטודנט להעמיק בתחום בו הוא יבחר, כשהמגוון נע בין העמקת הידע בין ההפרעות השונות, מגוון סוגי טיפול שונים, והרחבת ידע ביולוגי בנושאים שונים. בסיום התואר נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת גמר סמינריונית בנושא בו הם בוחרים, ולחקור אותו על רקע הפסיכולוגיה הקלינית. זהו תנאי לסיום הלימודים וקבלת התואר.
 
 
פסיכולוגיה קלינית כמקצוע לחיים
 
 
כיום, פסיכולוגיים קליניים מתמחים בתחומם בפסיכותרפיה, ועוסקים לרוב באחת מארבע הזרועות הקליניות האלו: טיפול הומניסטי, פסיכו דינמי, משפחתי או התנהגותי קוגניטיבי. ניתן לשלב מרכיבים שונים מתוך השיטות השונות, ורבים עושים זאת, כל אחד בתחומו.
החברה כיום רוויה בפסיכולוגים, ויותר ויותר יש דרישה לשילוב בין המדע והנפש, ולקבלת הוכחות מובהקות לטיפולים אשר עשויים לעזור במגוון הבעיות הנפשיות שצצו ועודן צצות סביבנו. 
הפסיכולוגיה היא בעיקרה ההכרה והטיפול ברובד הנפשי של האדם וההשפעות שהוא מחולל בכל תחום, ועל כן, חשיבותו הרבה לשיפור בכל תחום חיים שהוא. 
 
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום