בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

הטמעת מערכות, ניהול בסיסי נתונים DB

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
הטמעת מערכות מידע הינה השלב האחרון בשילוב מערכת מידע בכל ארגון. בשלב זה, לאחר שהטכנולוגיה המוסכמת מוטמעת פיזית במערכת המיחשוב של האירגון נותר להפוך אותה לשמישה בידי משתמשי הקצה.
 
 
 
מהות המקצוע
הטמעת מערכות מידע הינה השלב האחרון בשילוב מערכת מידע בכל ארגון. בשלב זה, לאחר שהטכנולוגיה המוסכמת מוטמעת פיזית במערכת המיחשוב של האירגון נותר להפוך אותה לשמישה בידי משתמשי הקצה. לשם הצלחה במשימה זו נדרשת מומחיות מצד אנשי מקצוע בכול היבטי הטמעת מערכת המידע: הכשרת משתמשים, תמיכה, תיעוד וניהול כולל. רק הטמעת מערכות מוצלחת של מערכת המידע תשיג את התוצאות המיוחלות לגבי הפרויקט. יש המגדילים לעשות בכך שמחזיקים בדעה כי אין להמתין עד לשלב הסופי של הפרויקט, ועוד בשלב הפיתוח והאפיון יש לחשוב על תהליך הטמעת מערכת איכותי, מתוך נקודת המבט כי שימוש איכותי במערכת המידע תלוי בהטמעה התנהגותית ואירגונית של אופן הפעילות עם המערכת.
כשמדברים על הטמעת מערכות מידע כגון: CRM, ERP, חשוב להזכיר כי חלק בלתי נפרד ומהותי ממנה אינו יכול להתקיים ללא ניהול בסיסי נתונים DB.
בסיסי נתונים DB הינו אמצעי לאירגון נתונים ואיחסונם באמצעות תוכנת ניהול המיועדת לכך, כאשר שליפת הנתונים ועידכונם נעשית בשפת SQL. הקשרים בין הנתונים באים לידי ביטוי במספר מודלים: מודל רשתי, היררכי, טבלאי. לרוב מדובר ב-בסיסי נתונים DB המושתתים על המודל הטבלאי. הכלים הנפוצים והנלמדים לניהול בסיסי נתונים  הינם : DB2, My/SQL, SQL Server, Oracle PL/SQ.
 
קהל מטרה
קורסי הטמעת מערכות מידע, ניהול בסיסי נתונים DB מיועדים למחפשים תחום עיסוק מבוקש העוסק בטכנולוגיות עכשוויות המיושמות בתחומים רבים שבמרכזו טיפול ופתרון תקלות ובעיות מחשוב.

נושאי ה-לימוד כוללים
תיכנון, פיתוח והטמעה של מסד הנתונים SQL, פיתוח פרוצדוראלי, מבוא לשפת ה-PL/SQL,  לימוד המשימות האדמיניסטרטיביות השונות של ה-DBA, תכנון ובנייה (פונקציות, פרוצדורות, וכו')  של בסיסי נתונים DB, ביצוע גיבויים ושחזורים, התקנה ותחזוקה שותפת, הקניית יכולות ניהול וטיפול בתקלות, כוונון בסיס הנתונים והאפליקציה, Net code בשרת SQL , שימוש בנתוני XML בשרת SQL וכן לימוד נושאים משלימים לתחום.
 
הערה: נושאי הלימוד הנ"ל הם כלליים ואינם משקפים נושאי לימוד במוסד ספציפי. לנתוני הרשמה יש לבדוק במסלולי ה-לימודים של המוסדות המבוקשים.

משך ה-לימודים
לימודי הטמעת מערכות מידע, ניהול בסיסי נתונים DB נמשכים כ- 360 שעות אקדמיות.

תעודה
תעודת גמר מטעם המכללה, ישנן מכללות המעניקות בנוסף תעודה מטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע).
ישנן מכללות בהן מסמיכים למבחנים של מיקרוסופט שהעומדים בהם בהצלחה מקבלים תואר בינלאומי מטעם מיקרוסופט:
Microsoft Certified IT Professional: Database Administrator MCDBA
 Microsoft Certified IT Professional MCITP-SQL 2005
Master DBA: Oracle9i/10g & Microsoft SQL Server 2005
System Administration for Microsoft SQL Server
 
כיווני התפתחות וקידום מקצועי
לימודי המשך לתעודה או לימודים אקדמיים בתחומים משיקים, לימודי הנדסאי מחשבים, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה, או תחומים קרובים אחרים.
 
מקצועות העיסוק
מנהל אדמיניסטרטיבי של בסיסי נתונים DB
מטמיע מערכות מידע
הדרכה והכשרת מטמיעי מידע בארגונים
 
מקומות עיסוק
חברות מחשבים
חברות הי-טק
חברות פרטיות
חנויות מחשבים
חברות עסקיות
חברות ציבוריות / ממשלתיות