בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

לימודי/קורס אבטחת מידע

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
כשדנים בנכס החשוב ביותר של חברה, במידע העסקי הקיים בידה, מידע שאסור שיגיע לידיי המתחרים או חורשי זדון אחרים, ברור שיש צורך בהגנה הכרחית ומתוחכמת. קורס אבטחת מידע מעניק את הידע הנדרש לבוגרי המסלול כדי שאלה ישמשו שומרי הראש של אוצרות המידע הקיימים על גבי המחשב.
קרא עוד
 
 
לימודי אבטחת מידע

כשדנים בנכס החשוב ביותר של חברה, במידע העסקי הקיים בידה, מידע שאסור שיגיע לידיי המתחרים או חורשי זדון אחרים, ברור שיש צורך בהגנה הכרחית ומתוחכמת. קורס אבטחת מידע מעניק את הידע הנדרש לבוגרי המסלול כדי שאלה ישמשו שומרי הראש של אוצרות המידע הקיימים על גבי המחשב.
כיום, בעידן בו האקרים חוגגים, נדרשים אנשי המקצוע בתחום אבטחת המידע ביתר שאת (מה שמבטיח תעסוקה קבועה לאורך זמן לבוגרי המסלול). עידן המחשוב דורש התמקצעות בסיסית שחייבת להתקדם ולעמוד בקצב המהיר של התרחשויות הקיימות בעולם האינטרנט והמיחשוב בכל תחום הנוגע בפריצה למידע.
התוכן המשוטט ברשת הוא אינסופי. אנשים פרטיים, חברות, תאגידים וגופים ממשלתיים שומרים את המידע הקיים ברשותם על ידי האינטרנט. המידע החיוני חייב בהגנה באמצעים שונים. פרט לכך קיימות גם מערכות מידע המסייעות לקהל הרחב לקבל גישה למידע עדכני (משרד הפנים, בנקים וביטוח לאומי). גם אלה זקוקים ברשת הגנה כדי לשמור על פרטי לקוחות המשרדים והגופים השונים.
המניעים של האקרים מגוונים: ריגול תעשייתי ומניעים מדיניים, פוליטיים וכדומה. מדובר על עברה פלילית. פעילות זו יכולה להיות מבוססת גם על רצון לחבל ללא סיבה. רצון זה מוצא ביטוי בווירוסים וסילופי מידע קיים השמור בתוך המחשב.

מסלול לימודי אבטחת מידע

המידע חייב להישמר חסוי ומוגש רק לאנשים המורשים. אנשי אבטחת המידע פועלים לזמינות סלקטיבית זו יחד עם נטרול כל כניסה אחרת של גורמים אחרים. הקורס מעניק מידע רחב על מערכות שונות הקיימות ופעילות בארץ, מתחנת קצה, דרך מערכות בתחום התקשרות וההפעלה, דרך רשתות מרחביות ואינטרנט, כולל מידע על שרתי הגישה.
קורס אבטחת מידע מספק תוכן אקטואלי ועכשווי לגבי פיתוח כלים מתאימים, למידת הכלים הקיימים, שימוש בטכניקות שגורות המשמשות מערכות מידע, ביצוע הזדהות, ביצוע הצפנה, התנהלות מול הרשאות, ביצוע גיבוי מתאים לכל מערכת מידע והגנה מפני וירוסים, רולגות, סוסים טרויאניים וכדומה. בנוסף לומדים הסטודנטים מידע לגבי אקרים שונים, אפיון של מבנים אירגוניים ותאגידים, תקשוב ועוד. ישנם מוסדות לימוד המנהיגים מסלול דו חוגי של לימודי אבטחת מידע עם תקשורת, כדוגמת מכללת רמת גן, וישנם מוסדות המלמדים מסלול זה כקורס העומד בפני עצמו.

קורס אבטחת מידע – תנאים הכרחיים ללימודים

על פי רוב נדרש ניסיון קודם בתחום, ידע בתחום תקשורת הנתונים (ברמה בסיסית), ידיעת השפה האנגלית, ועדת קבלה, ריאיון אישי או סדנת מיון, ולפעמים נדרש גם תואר אקדמי. יש מכללות המספקות את ההזדמנות למכינה ממוקדת עבור אלה הזקוקים למקצה שיפורים בתחום הלימודים כדי להתקבל. מסלול הלימודים אורכו 12 חודשים בממוצע. בתום המסלול ייחשב בוגר כבעל הסמכה.

תעסוקה אופציונאלית

עם תום הקורס יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה בתחום ההייטק כחברי צוות של מחלקת אבטחת המידע או כמנהלי רשתות. בעלי תעודת אבטחת מידע אחראיים לביטחון המידע של אותה החברה ומחובתם להיות ערניים וקשובים לצרכים השונים שיכולים להשתנות מדי יום בעולם המחשב. אנשי מפתח אלה נדרשים כמעט בכל חברה וארגון.