בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

מנתחי/מפתחי תוכנה, תכנות

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
ענף המחשבים מייצר תחומי עניין רבים בהם ניתן להשתלם ולרכוש מקצוע מרתק ששכרו לצדו: אבטחת מידע, הנדסת תוכנה, לימודי תכנות ועוד. מפתחי תוכנה נדרשים בכל חברה העוסקת במידע המועבר על ידי מחשב. ידוע כי מדינת ישראל נחשבת אחת המדינות הפעילות במיוחד בענף הייטק המתקדם בעולם. בוא תיקח חלק בכך.
 
 

לימודי תכנות

ענף המחשבים מייצר תחומי עניין רבים בהם ניתן להשתלם ולרכוש מקצוע מרתק ששכרו לצדו: אבטחת מידע, הנדסת תוכנה, לימודי תכנות ועוד. מפתחי תוכנה נדרשים בכל חברה העוסקת במידע המועבר על ידי מחשב. ידוע כי מדינת ישראל נחשבת אחת המדינות הפעילות במיוחד בענף הייטק המתקדם בעולם. בוא תיקח חלק בכך.

לימודי תכנות

כל דבר המתבצע על גבי צג המחשב מקודד בשפה בה המחשב שולט. קידוד זה מאפשר את התקשרות הממוחשבת המוכרת לנו כיום. לימודי תכנות מקנים ידע בכמה שפות בהם נעשה שימוש, ומאפשרים בניית תכניות עדכניות חדשות.
חלק מההצלחה של מעצמת ההייטק בארץ הינה בזכות הקורסים המקצועיים והמתקדמים אותם עוברים מפתחי תוכנה ומנתחי תוכנה. אנשי התכנות נדרשים כמעט בכל חברה ובית עסק בתחום ההייטק וכמובן שבחברות סטארט-אפ. התחומים הם מגוונים: מחשמל, דרך תעשייה לאבטחת תוכנה, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.

לימודי תכנות – חומר לימודי

הבסיס לענף ההייטק הוא התכנות. לא ניתן לייצר מוצרים נוספים חדשים ללא מפתחי תוכנה או מנתחי תוכנה. הטכנולוגיות המתוחכמות והמתקדמות נעזרות בבוגרי הקורס. קיימים קורסים שונים בנושא וגם קורסי הסבה לבעלי תואר ראשון המעוניינים להתמקצע בתחום.
בקורס נלמדים נושאים כגון: לוגיקה, אלגוריתמים, מסדי נתונים, מערכות הפעלה שונות, הצפנה, מתמטיקה, מבני נתונים, בינה מלאכותית, זיהוי צרכים, כתיבת קודים, סוגי תכנות, שפות מחשב וניפוי של שגיאות נפוצות. חלק מהלימודים הנם פרויקטים אותם מבצעים הסטודנטים כחלק מהדרישה לקראת הכניסה לעולם ההייטק.

דרישות בסיס

ניתן להתקבל ללימודים בתחום ללא רקע מוקדם. בעלי רקע יכולים להצטרף ללימודים בשלב מתקדם מתאים בהתאם לרמתם. ההתאמה מבצעת על ידי בדיקה אישית של המכללה וראיון קבלה. חשוב הרקע בשפה האנגלית. משך הלימודים מותנה ברמת הסטודנט. על פי רוב יהיו אלה לימודים המשתרעים על פני שלושה חודשים עד שנה, פחות או יותר. כל מוסד לימודי והקורסים הקיימים בו. עם סיום הלימודים מקבל בוגר המסלול תעודת הסמכה מטעם המוסד הלימודי.

סוגי הקורסים בתחום לימודי התכנות

בעולם הטכנולוגי המהיר של היום מפתחי התוכנה נדרשים ללמוד תכנות בשפות שונות ומגוונות המתאימות לצרכים שונים כגון:
שפת C (תכנות פרוצדורלי, בעיקר: מבני נתונים ובקרת זרימה), שפת++ C המסתמכת על שפת ה- C (יישום של עקרונות המנחים את התכנות הפרוצדורלי ועוד). שפת SQL (עיבוד וטיפול במידע. זוהי שפת מחשב מוכרת וותיקה), מערכת לינוקס (התקנת המערכת על שרתים של מוסדות חינוך וחברות הייטק), שפת תכנות PHP (שימוש בקוד הפתוח באינטרנט).
שפת JAVA (פיתוח תוכנות ואפליקציות באינטרנט), טכנולוגית NET (בניית תוכנות ואפליקציות),  כגון מסלול הלימודים של מכללת רמת גן, קורס HTMI (שפה המיועדת לבניית אתרים), ניתוח מערכות מידע (רכישת ידע על מערכות מידע של ארגונים שונים: אפיון, ניתוח והטעמה), לימודי SAP.
פיתוח תוכנה למכשירים ניידים (יישומי WEB, גרפיקה ראשונית, תחזוקה של אתרים, הפעלת יישומי טלפונים ניידים ומחשב), לימודי SPSS, MCPD, בדיקות תוכנה QA  (אינו קורס ייעודי לתכנות אך מאפשר שיעורי תכנות כחלק מהמסלול כדי להכשיר למקצוע וכולל יסודות, מתודולוגיה וניהול בדיקות וכן מערכות הפעלה שונות).