חיפושים נפוצים: 
האקדמית גליל מערבי
לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  

לימודי תואר ראשון - האקדמית גליל מערבי

לימודי מזרח תיכון – רב תחומי - תואר ראשון
פרטי מסלול הלימוד
סוג ותאור התואר
תואר ראשון B.A רב תחומי בלימודי מזרח תיכון עם חטיבה נוספת (ראה רשימה ב"כללי"), באחריות אקדמית של אוניברסיטת בר אילן (חוג ראשי ומשני)

מעמד התואר / התעודה
תואר אקדמי
מוכר לסיוע על ידי מינהל הסטודנטים
לעולים חדשים ע"פ קריטריונים
תנאי הרשמה / קבלה
תעודת בגרות בציון ממוצע 82 ללא פסיכומטרי או תעודת בגרות בממוצע 78-82 ופסיכומטרי 500 (אנגלית 4 יחידות לימוד בציון 60. למגמת כלכלה - מינהל עסקים - מתמטיקה 4 או 5 יחידות לימוד בציון גבוה), מבחן הבעה עברית בהתאם לצורך
משך הלימודים
3 שנים - לימודים במכללה
מועדי רישום
ינואר עד אוגוסט
תחילת לימודים
אוקטובר
מעונות
יש
דמי רישום
אוניברסיטאי
שכר לימוד
אוניברסיטאי
כללי
מטרת חטיבת המזרח התיכון היא להכיר את תולדותיהם של עמי האזור ותרבותם מראשית האסלאם ועד ימינו אלה. לימודי המזרח התיכון יאפשרו לסטודנטים לעמוד על ההתפתחויות הפוליטיות, הזרמים החברתיים והדתיים הקיימים בעולם הערבי ולהבין טוב יותר את יחסי הגומלין בין המזרח למערב בימינו.

המזרח התיכון הוא אחד המקומות המרכזים והחשובים ביותר בעולם. הוא ידוע אמנם כערש התרבות האנושית, אך התעניינות המערב באזור גברה במיוחד בשנים האחרונות נוכח האירועים הבינלאומיים הקשורים במזרח התיכון (כמו המלחמה בעיראק או האסלאם הגלובלי) וכן הסכסוך הערבי-ישראלי, שמעסיק מנהיגים רבים לא רק באזור כי אם בעולם כולו.
מטרה:

הכרת התהליכים במזרח התיכון, החברה, הפוליטיקה, הדת האסלאמית וכו' הינם תנאי הכרחי להבנת תחומי לימוד קרובים כמו לימודי ביטחון לאומי, מדעי המדינה ועוד. הם מעניקים, נוסף על הידע הכללי הנחוץ לכולנו, גם ניתוח, הסבר והבנת האירועים והתהליכים החשובים באזורנו. נחוץ להבין גם את מארג האינטרסים וההשפעה של מדינות המערב באזור ויחסי הגומלין בין מדינות המזרח התיכון למערב.
במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של תחומי עניין הקשורים להיסטוריה ולפוליטיקה של המזרח התיכון, שמאפשרים מבט רחב יותר על המציאות בה אנו חיים ויכולת ניתוח של התהליכים הפוליטיים המתרחשים ואלה העתידים להתרחש באזורנו. תחילת הלימודים בקורסי מבוא והמשכם בקורסי בחירה, שניתנים לבחירה על פי תחומי העניין של הסטודנט.

ניתן לשלב את לימודי תואר ראשון המזרח התיכון כחטיבה ראשונה או שנייה יחד עם מגוון תחומים נוספים ובהם: מדעי המדינה, לימודי ביטחון לאומי, משאבי אנוש, קרימינולוגיה, סוציולוגיה ועוד. אפשרויות אלו יסייעו לסטודנט המבקש להמשיך לימודי תואר שני באחת האוניבסיטאות להתקבל למגוון רחב של חוגים בתום לימודיו.

נושאי לימוד והתמחויותבין נושאי הלימוד:
• מבוא למזרח תיכון בעת החדשה
• מבוא לתולדות האסלאם
• חברה ופוליטיקה באסלאם
• הגות מוסלמית לדורותיה
• תנועת האחים המוסלמים בעולם הערבי
• צבא ופוליטיקה בעולם הערבי המודרני

השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום