בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

מכינה למדעי הטבע, מדעים

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
ה-מכינה הקדם אקדמית ל-מדעי הטבע, מדעים מכשירה תלמידים המעוניינים ללמוד לתואר ראשון בתחומי מדעי הטבע ובתחומי ה-מדעים השונים.
 
 
 
מהות המקצוע
ה-מכינה הקדם אקדמית ל-מדעי הטבע, מדעים מכשירה תלמידים המעוניינים ללמוד לתואר ראשון בתחומי מדעי הטבע ובתחומי ה-מדעים השונים. מטרת לימודי ה-מכינה ל-מדעי הטבע, מדעים היא לאפשר למירב הסטודנטים להתקבל ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה והעל תיכוניים בתחומי מדעי הטבע וה-מדעים, ולאפשר שילובם של תלמידים בעלי פוטנציאל השואפים לרכוש השכלה אקדמית בתחומים אלה ואשר לא השלימו את השכלתם התיכונית או נדרשים לשפר ציוניהם כדי להתקבל לפקולטות הללו.

קהל מטרה
ה-מכינה הקדם אקדמית ל-מדעי הטבע, מדעים מיועדת למעוניינים להתקבל ללימודי מדעים במכללות או באוניברסיטאות, ואשר לא סיימו את לימודיהם התיכוניים, או לא השלימו תעודת בגרות, או מעונינים לשפר את ציוניהם במקצועות בעלי נתוני סף: אנגלית, מתמטיקה, פיסיקה.

נושאי ה-לימוד כוללים
בין נושאי ה-לימוד ל-מכינה ב-מדעי טבע, מדעים ניתן למצוא:
מקצועות חובה במסלול מדעי הטבע: פיזיקה- 5 יח"ל, מתמטיקה- 5/4 יח"ל, אנגלית- 5/4 יח"ל. הסיווג לאנגלית ולמתמטיקה ייקבע בהתאם לרמת הבגרות של התלמיד או במבחן מיון של המכינה. במסגרת לימודי אנגלית 5 יח"ל במכינה תהיה זכאות לגשת, ע"פ קריטריוני המכינה, למבחן המקנה פטור מלימודי אנגלית, המהווה דרישת חובה לתואר אקדמי. למקצוע הפיזיקה רשאים להירשם בעלי 5/4 יח"ל בפיזיקה או בעלי 5/4 יח"ל במתמטיקה. מקצועות בחירה - מקצועות בגרות: תנ"ך, גיאוגרפיה, ספרות, לשון הבעה והבנה, היסטוריה, אזרחות ועוד.
 
הערה: נושאי הלימוד הנ"ל הם כלליים ואינם משקפים נושאי לימוד במוסד ספציפי. לנתוני הרשמה יש לבדוק במסלולי ה-לימודים של המוסדות המבוקשים.

משך ה-לימודים
לימודי מכינה ל-מדעי הטבע, מדעים נמשכים  4 - 10 חודשים.

תעודה
תעודת בגרות או תעודת גמר מכינה המחליפה את תעודת הבגרות בקבלה לחוגי המדעים באוניברסיטאות ובמכללות.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי
לימודים אקדמיים.

מקצועות העיסוק
ה-לימודים ב-מכינות קדם אקדמיות מהווים הכנה להמשך לימודים.

מקומות עיסוק
ה-לימודים ב-מכינות קדם אקדמיות מהווים הכנה להמשך לימודים.