בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

לימודי סאונד- הנדסת קול

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 

תאור
ההתקדמות הטכנולוגית בעולם חולשת על תחום המוזיקה והסאונד. לימודי סאונד, הנדסת קול עוסקים בתחום המערכות הממוחשבות בהן יש צורך לשלוט על מנת לא להיוותר מאחור. רכישת מיומנות זו מקדמת את האפשרות ליצור מוזיקה ולהפיק תכנים קוליים באולפנים מקצועיים ובאולפנים ביתיים.
קרא עוד

 
 

סאונד - הנדסת קול - אודות המקצוע

לימודי סאונד - הנדסת קול

ההתקדמות הטכנולוגית בעולם חולשת על תחום המוזיקה והסאונד. לימודי סאונד, הנדסת קול עוסקים בתחום המערכות הממוחשבות בהן יש צורך לשלוט על מנת לא להיוותר מאחור. רכישת מיומנות זו מקדמת את האפשרות ליצור מוזיקה ולהפיק תכנים קוליים באולפנים מקצועיים ובאולפנים ביתיים.

תכנים לימודיים

מסלול לימודי סאונד, הנדסת קול מתאים למוזיקאים מתחילים או לאלה שכבר צברו קילומטרז' בתחום. הלימודים מוכרים גם בכותרתם: לימודי הנדסאי סאונד. ההכשרה נוגעת בציוד החדיש הקיים בתחום ומיועד לשימוש עבור הפקה, הגברה והקלטה. כמו כן מיועד התחום לאנשי סאונד המעוניינים להרחיב את הידע שבחזקתם ולעמוד בקצב ההתפתחות בתחום המוזיקה והסאונד.
במהלך לימודי סאונד, הנדסת קול מתנסים הסטודנטים בפועל בכל הקשור למערכות ההגברה והסאונד באמצעות מכשור חדיש (חשוב לברר במוסדות הלימוד באיזה ציוד מדובר והאם הוא עושה על הדרישות). מעבר להתנסות המעשית, המחויבת מציאות באופן חד משמעי, ילמד הסטודנט תכנים רבים הקשורים במוזיקה ובסאונד:
יסודות, אקוסטיקה, שימוש במחשב, עיבוד של צלילים, סוגי צלילים, ביצוע מיקסים, סינכרוניזציה של צלילים, הגברה באולפן ובשטח, יצירת מוזיקה, פירוק והרכבת ציוד האולפן, יצירת פס קול לסרטים, תחזוקה של הציוד המכני, השימוש באיקוולייזר ומהותו, עריכה על ידי מחשב, מבוא למוזיקה, הכרת הסמפלר והסינתיסייזר, תחזוקת אולפנים של הקלטות, דיני תקשורת, יצירת ג'ינגלים, יצירת פס קול באולפן, שידור של כתבות ופרסומות, ועוד.

מסלול לימודים

יש לציין כי מספר מוסדות הלימוד המציעים לימודי סאונד, הנדסת קול אינם רבים בארץ, אחד מהם הוא הקריה האקדמית אונו. זכאות לתעודה ניתנת לבוגר המסלול לאחר שעמד בכל הדרישות במשך השנתיים בהן למד. חלק ממוסדות הלימוד מעניקות תעודת גמר בפיקוח של המכון הממשלתי להכשרה בתחום הטכנולוגיה והמדע (מה"ט).
על מנת להתקבל למסלול זה יש צורך בתעודת בגרות חלקית או מלאה. את מקומה של תעודת הבגרות יכולה למלא גם מכינה טכנולוגית קדם הנדסית. קיימת האפשרות לבצע את תשלום הלימודים מכספי הפיקדון הצבאי. סטודנטים המעוניינים להמשיך ולהתמקצע בתחום יכולים לבחור בלימודי המשך כגון לימודי תקליטנות, תואר ראשון בקולנוע וכדומה.

האפשרויות לתעסוקה עם סיום הלימודים

דלתות רבות נפתחות לבוגרי מסלול  שסיימו בהצלחה את לימודיהם. בוגר שקיבל את תעודת הפיקוח של המה"ט יכול להירשם בפנקס הטכנאים וההנדסאים. איש מקצוע בתחום הסאונד נדרש במערכות בהם יש צורך במפיקי סאונד כגון אולפני סרטים, אולפני הקלטות, חברות הפקה, טלוויזיה ורדיו, תאטראות, אולמות אירועים וכנסים, וכמובן יכול לפתוח גם בקריירה עצמאית.
לסיכום, אם בעבר שליטה במכשיר זה או אחר הקנה את האפשרות להפיק מוזיקה, כיום המצב הוא שונה. השימוש בעזרים הטכנולוגיים דורש מיומנויות שונות. כלי העבודה שרוכש בוגר מסלול לימודי סאונד, הנדסת קול הם רחבים ונוגעים הן במישור הטכני של התחום והן במישור היצירתי. המסלול נותן מענה רחב למגוון מקצועות בעולם המוזיקה ובעולם התקשרות הרחב. האפשרויות לתעסוקה מגוונות וההנאה מובטחת (למי שהתחום זורם בעורקיו).

 

לימודי פסיכומטרי