בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

מכינה ללקויי למידה

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע

ה-מכינה ללקויי למידה מיועדת לתלמידים המאובחנים כ-לקויי למידה, כלומר, כאלה המתקשים ברכישת מיומנויות למידה ברמות שונות של קושי, שמקורו הוא בשיבושים במערכת הקוגניטיבית נוירולוגית של המאובחן.
 
 
 
מהות המקצוע

ה-מכינה ללקויי למידה מיועדת לתלמידים המאובחנים כ-לקויי למידה, כלומר, כאלה המתקשים ברכישת מיומנויות למידה ברמות שונות של קושי, שמקורו הוא בשיבושים במערכת הקוגניטיבית נוירולוגית של המאובחן. הקשיים הנובעים מלקויות הלמידה ניכרים בתפקוד קוגניטיבי, ביכולת מוטורית ובתיאום בין היכולות המוטוריות לקוגניטיביות.
 
לקויות למידה אלה מעכבות את  שילובם של המאובחנים כ-לקויי למידה במסגרות לימודים סדירות, ללא קשר ליכולותיהם האינטלקטואליות שהן גבוהות מן הממוצע בדרך כלל.
בעבר התקשו לקויי למידה להשתלב בלימודים במסגרות הרגילות, אולם בשנים האחרונות עלתה המודעות לנושא בקרב מוסדות הלימוד האקדמיים, ורבים מהם מתחשבים בלקויי הלמידה ובאים לקראתם הן בהקלה על שילובם במסלולי הלימוד הרגילים והן בארגון מסלולי לימוד המיועדים במיוחד להם.
מספר מכללות מקיימות מסגרות של מכינה ללקויי למידה בהן לומדים, בנוסף על תכני הלימוד הנלמדים במכינות קדם אקדמיות רגילות, גם לימודי פיתוח מיומנויות למידה ודרכי התמודדות עם הקשיים, הן ברמה האקדמית, והן ברמה המעשית. פעולות אלה הביאו לשיפור ניכר ביכולתם של המאובחנים כ-לקויי למידה להשתלב בכל מסלולי הלימודים האקדמיים.
 
המכינה ל-לקויי למידה היא ייחודית הן במבנה הלימודים שלה והן בתנאים המוצעים ללומדים בה. הלימודים במכינה ל-לקויי למידה נערכים בקבוצות לימוד קטנות והמורים המלמדים בה הם אנשי מקצוע מיומנים הבקיאים בהוראת לקויי למידה. החומר הלימודי ערוך בספרי לימוד שעובדו באופן ברור המקל על זכירת החומר הנלמד ועל הפנמתו. דגש מיוחד מושם על פיתוח גישה חיובית ובריאה מצד הלומדים כלפי הלימודים ועל הפיכתם לחוויה טובה ומהנה. כמו כן, מושם דגש על טיפוח הדימוי העצמי של התלמידים. תוכניות הלימודים המוצעות ל-לקויי למידה הן לרוב אישיות ומותאמות לצרכי הסטודנט, והן מלוות בייעוץ, בסיוע ובתמיכה כוללת לאורך כל הדרך.

קהל מטרה
ה-מכינה ללקויי למידה מיועדת לסטודנטים אשר אובחנו כ-לקויי למידה על ידי מכון אבחון ללקויות למידה שהוסמך לכך, ואשר מעוניינים ללמוד במוסדות השונים להשכלה גבוהה בארץ.

נושאי ה-לימוד כוללים
קריאה יעילה של מאמר, כתיבת עבודה אקדמית, הבנת הנקרא והנשמע באנגלית, כתיבה מדעית, מתמטיקה, אנגלית, מושגי יסוד במדעי החברה, מושגי יסוד במדעי הרוח ועוד.

הערה: נושאי הלימוד הנ"ל הם כלליים ואינם משקפים נושאי לימוד במוסד ספציפי. לנתוני הרשמה יש לבדוק במסלולי ה-לימודים של המוסדות המבוקשים.


משך ה-לימודים
משך ה-לימודים משתנה בהתאם לסוג המכינה והנתונים האישיים, ונמשך סמסטר אחד ועד כחמישה סמסטרים.

תעודה
תעודת גמר מכינה.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי
לימודים אקדמיים.

מקצועות העיסוק
הלימודים במכינות ל-לקויי למידה מהווים הכנה להמשך לימודים.

מקומות עיסוק
ה-לימודים במכינות ל-לקויי למידה מהווים הכנה להמשך לימודים.