בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

לימודי נשים ומיגדר

 
 
 
 
מהות המקצוע
זו לא הפתעה שקיים הבדל בין נשים וגברים. השאלה היא, מהו? חוקרים מדעיים טוענים להבדלים ביולוגיים מובהקים המבדילים בין מין זה לאחר. לימודי נשים ומגדר עונים תשובות לשאלות בנושא בתחומים תרבותיים וחברתיים.
 
 
לימודי נשים ומגדר - אודות המקצוע
 

לימודי נשים ומגדר
זו לא הפתעה שקיים הבדל בין נשים וגברים. השאלה היא, מהו? חוקרים מדעיים טוענים להבדלים ביולוגיים מובהקים המבדילים בין מין זה לאחר. לימודי נשים ומגדר עונים תשובות לשאלות בנושא בתחומים תרבותיים וחברתיים. אין ספק שמדובר בנושא מרתק היכול להשפיע מבחינה חברתית, תרבותית, חוקית, ולגעת באלפי תחומים נוספים.
 
לא מדובר רק בביולוגיה
לימודי נשים ומגדר מציעים מגוון קורסים, תואר ראשון ותואר שני בנושא לציבור הרחב (ללא הבדל מין וגזע). נושא מרתק זה מקפל בתוכו סוגיות אקטואליות שלחלקן אין עדיין מענה ברור. קיימת האפשרות לגשת למסלול לימודי נשים ומגדר גם כחלק מתואר ראשון בתחום המדיניות החברתית ולבחור בהתמחות בנושא הספציפי - מגדר.
כאמור, המודעות הציבורית כבר איננה טומנת את ראשה בחול ומבינה כי השוני בין המינים גורם להתנהלות שונה, להתמודדות שונה מול מערכות הקיימות במדינה, מבחינת החוק, הממשל, העיסוק וכולי.
אם אתם סוציאליסטיים בנשמתכם, אם אתם בוחרים לתת את הבמה למבט מפוכח יותר, ורוצים לגרום לשינויים מרחיקי לכת שיהדהדו עוד שנים רבות – לימודי נשים ומגדר הם התחום עבורכם. הגעתם למקום הנכון.
 
היכן לומדים לימודי נשים ומגדר, ומהם תנאי הקבלה?
הלימודים פתוחים לקהל הרחב במגוון מכללות ומוסדות לימוד ברחבי הארץ. הביקוש רק גדל. ניתן לבחור לגשת להשתלמויות ולקורסים בודדים במידה ואתם רוצים בהרחבת הדעת בלבד בתחום. כתואר ראשון ניתן ללמוד במגוון מסלולים הנוגעים במגדר: תואר ראשון בלימודי היהדות והאישה, תואר ראשון בקולנוע ובפמיניזם, תואר ראשון בתחום האנתרופולוגיה והסוציולוגיה (עם התמחות בתחום המגדר), ותואר שני בתחום השינוי החברתי.
 
תוכן עניינים בנושא המגדר
הלימודים נחשבים רב תחומיים ומעשירים בתוכן עדכני נרחב. כל מוסד לימודי מגיש סילבוס מעט שונה, ולכן מומלץ לבדוק מול כל בית ספר ומכללה באשר לתכנית הלימודים. על פי רוב בבסיס הסילבוס מוגשים קורסים בתחום מדעי החברה, סוציולוגיה, אמנות ומשפט, מדעי הרוח והיסטוריה.
ובנוסף: התמודדות עם נושאים העולים על סדר היום הציבורי, כוח הנשים בחברה, השפעת הנשים במישורים שונים, ייצוג המגדר בתרבויות שונות, יחסים בין המינים, עתיד המגדרים, התרבות הישראלית, מעמד המיעוטים בחברות ובתרבויות בעולם, זהות נשית בתקשורת, בדתות שונות ובפוליטיקה, ועוד.
 
תנאי קבלה ותעסוקה עתידית
חשוב לברר מול כל מוסד לימודי באשר לתנאי הקבלה בתחום, לעתים הללו משתנים גם על פי השנתון. באופן ככלי, ניתן לומר בממוצע כי מדובר על ציון 511 כציון התאמה נדרש. ציון זה מהווה את השקלול בין ציון המבחן הפסיכומטרי וממוצע תעודת הבגרות.
מהלך הלימודים הוא שלוש שנים. ייתכנו קבלת מלגות במקרים מסוימים. בוגרי מסלול הלימודים בנושא מגדר יוכלו למצוא עצמם מועסקים ברשויות מקומיות, עיריות, ארגונים ועמותות חברתיות ואזרחיות, ארגונים המנווטים שינויים חברתיים, משרדי ממשלה וגופים נוספים המעניקים דגש ייחודי בנושא. אין ספק כי לימודי מגדר מהווים חלק ממהפכה נוכחת במדינה וציון דרך משמעותי בנושא