איתור רטיבות

רטיבות

רטיבות בקירות או בריצוף מעיד על בעיה בצנרת ואפשרות גבוהה לנזילה. במרבית המיקרים הזיהוי של רטיבות שכזו נוצר לאחר שמצטברים עובש וטחב מלווים בריחות לא נעימים בפינות החיבור של קירות וריצוף. לעתים מדובר בנקודה מאחורי ארון והדבר מתגלה רק בשלב מאוחר יחסית.

על מנת לאתר את המקור לרטיבות ומה הגורם שלה יש צורך להזמין אינסטלטור לבדיקה יסודית של האזור הבעייתי.

חשוב כי האינסטלטור יגיע עם ציוד טכנולוגי מתקדם לאיתור רטיבות ואת המקור שלה. לרוב מדובר על מצלמה טרמית המאפשרת סריקה ידנית של האזור הבעייתי עד לזיהוי של המקור לכל הצרה.

Man at home dealing with neighbor flood leak

המצלמה התרמית עובדת על גלים של אינפרא אדום המומרים לאותות חשמליים שמוצגים על מסך המחובר אליה ומאפשר לאינסטלטור כל העת לזהות את רמת הלחות או הרטיבות שמול המצלמה. כאשר המצלמה מזהה יחס חריג של קור וחום היא מאותת על כך ומתריעה בפני האינסטלטור על בעיה הקיימת בנקודה זו וכך ניתן לזהות את המקור לבעיית הרטיבות.

כעת, כשהבעיה אותרה ויש מיקום ודאי, אפשר לתקן את הצנרת ללא גרימת נזק רב לסביבה, במהירות רבה ובצורה שתאפשר פתרון יעיל ומהיר עוד באותו היום לדיירי הבית.

נצרך כאן גם מיכשור מתקדם ביותר מלווה בתוכנות חדישות המאפשרים יחדיו פיענוח של נקודות רטיבות והמקור שלהם במהירות ויעילות. צוות מיומן בעל ניסיון רב בשימוש במכשירים הללו שיבצע איתור של הבעיה ופתרון שלה ברמה הגבוהה ביותר.