כל המידע על צילום תרמי

עובדים

צילום תרמי, המכונה גם צילום תרמוגרפי, הוא צילום הממיר קרני אינפרא אדום, לתמונה המשקפת שינויי טמפרטורה באובייקט המצולם.
צילום תרמוגרפי מאפשר "לראות" דרך קירות, בהיותו משקף את הטמפרטורות של עצמים וגופים הנמצאים  בקיר, ועל כן נעשה בו שימוש במגוון רחב של תחומים – מאינסטלציה ועד לוחמת לילה.

מצלמה תרמית בפעולה לאיתור נזילה

מצלמה טרמית לאיתור נזילות ומפגעים

באמצעות צילום תרמוגרפי ניתן לבצע איתור נזילות ובדיקת רטיבות ברמת ודאות גבוהה מאד. מכיוון שנזילות מהתקרה, החלונות או הצנרת העוברת בקירות, עלולים לפגום בחוזקו של הקיר וליצור בעיות שונות לתשתית ולבריאות יושבי הבית, קיימת חשיבות רבה לאיתור נזילות בדיקת רטיבות, ובאמצעות צילום תרמי ניתן לזהות את הבעיה במצלמה תרמית לאיתור נזילות ולטפל בה ברגע שעולה החשד.

צילום תרמי ?

ניתן להשתמש בצילום תרמי לאיתור ומוקדי רטיבות, גם כשאין סממנים גלויים המעידים על נזילה, אלא רק עלייה בחשבון המים או רטיבות אצל השכנים מלמטה. נזילות יכולות להצריך תיקונים יקרים, ועל כן איתור מוקדם באמצעות צילום תרמי יכול לחסוך זמן וכסף.

כיצד מתבצע זיהוי נזילות באמצעות צילום תרמי?

כנגזר משמו, צילום תרמוגרפי הוא צילום שמציג את שינויים בטמפרטורות. כאשר קיימת נזילה חבויה בקיר, המקור שלה יופיע בגוונים שונים מאזורי הקיר האחרים. מכיוון שהוא עושה שימוש בקרני אינפרא אדום, צילום תרמי מתאים לשימוש גם באזורים בעייתיים לבחינה. התמונות הניתנות בזמן אמת, מאפשרות לטפל מיידית בבעיה ומאפשרות גם ללקוח לראות את הנזילה שאותרה ולקבל החלטה מושכלת.

מתי כדאי להשתמש בצילום תרמי לאיתור נזילות?

הטכניקה של צילום תרמי מתאימה במיוחד לצנרת שאינה חשופה, כמו למשל צינורות שעוברים מאחורי חרסינות באמבטיה ובמטבח, או צינורות העוברים דרך הריצוף. אם קיים חשד לנזילה, לא כדאי למהר ולשבור את האריחים אלא לבצע איתור נזילות באמצעות צילום תרמי כדי לאבחן את מוקד הבעיה ואיזה טיפול היא דורשת.

צילום תרמי מתאים גם לאיתור הצטברות מים ממשקופי חלונות או בקירות חיצוניים. הצטברות מים במקומות אלו יכולה לגרום לטחב ועובש שמסכנים את בריאות הגרים בבית, ובמקרים חמורים גם להחליש את יסודות הבית. צילום תרמי לאיתור נזילות בקירות חיצוניים וחלונות יאפשר לבחון את המצב, לאתר את הבעיה ולמצוא את הפתרון הנכון לשם כך.
 
גם כאשר חושדים שהמפגע נמצא באזור בעייתי, כמו למשל בצנרת של השירותים או האמבט, צילום תרמי יכול להוות פתרון מעולה לאיתור נזילות. במקום לפרק את האמבטיה או האסלה, מכשיר לאיתור נזילות צילום תרמי יתן שיקוף של תמונת המצב בזמן אמת, שלאחריו האינסטלאטור יוכל להחליט על דרך הפעולה הנכונה לטיפול בבעיה.
 

מכשיר לאיתור נזילות צילום תרמי לבדיקת רטיבות לפני קניית נכס

כאשר קונים דירה, כל פגם בה שווה הרבה מאד כסף. צילום תרמי לאיתור נזילות בדירה, יכול להצביע על צנרת ישנה ופגומה, על איטום שגוי בחלונות ובקירות ועל בעיות ששוות הרבה מאד כסף. באמצעות ביצוע בדיקת צילום תרמי לדירה לפני הקנייה, תוכלו לדעת מהו מצב הבית ובמקרה שנמצאו ליקויים להפחית את עלותם מעלות הדירה או לחייב את בעלי הדירה הנוכחיים לתקנם.
 
גם בקניית משרדים כדאי לבצע צילום תרמי לצנרת ולמבנה לפני הרכישה. פיצוץ של צנרת לאחר הקנייה או רטיבות שתזיק למבנה יכולים לעלות לבעל המשרדים בימי עבודה, ולכן חשוב לבחון שהנכס במצב טוב לפני קנייתו, באמצעות מכשיר לאיתור נזילות, צילום תרמוגרפי.

שירותי צילום תרמי  

הצוות שתבחרו חייב להיות מצויד בציוד צילום תרמוגרפי מתקדם, המאפשר לאינסטלטורים מקצוענים של החברה לאתר ולזהות את ליקויי האינסטלציה השונים נזקי צנרת,נזקי רטיבות, ולהציע את הפתרונות הטובים והממוקדים ביותר לטיפול בבעיה .