בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
הריני מאשר/ת קבלת מידע פרסומי מאתר זום

אנציקלופדיית המקצועות

מכינה לבני 30+

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
 
מכינה לבני 30+ מיועדת לבני 30 ומעלה בעלי 12 שנות לימוד שאינם בעלי תעודת בגרות או בעלי תעודת בגרות חלקית, המעוניינים להתקבל ללימודים אקדמיים. 
 
 
 
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר
לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
חיפשת מכינה לבני 30+, גוש דן ותל אביב, צפון הארץ (הגליל והגולן), באר שבע והדרום, ירושלים והסביבה, כל הארץ, מישור החוף והדרום, השרון, חיפה והסביבה
נמצאו 1 מוסדות המתאימים לחיפוש.
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר
מהות המקצוע
 
מכינה לבני 30+ מיועדת לבני 30 ומעלה בעלי 12 שנות לימוד שאינם בעלי תעודת בגרות או בעלי תעודת בגרות חלקית, המעוניינים להתקבל ללימודים אקדמיים. מכינה לבני 30+ מרעננת את ידיעותיהם של התלמידים במקצועות היסוד הנדרשים ללימודים האקדמיים במכללות ובאוניברסיטאות במקצועות השונים.
תכנית מכינה לבני 30+ היא לרוב קצרה יותר ממכינות רגילות, ואורכה משתנה ממוסד למוסד ובהתאם לתדירות הלימודים. המכינה מתאימה לאנשים עובדים, וחלק מהמכללות מאפשרות לימודי קורס פסיכומטרי במסגרת המכינה, או בעלות נמוכה, או פוטרות במקרים מסוימים את המועמד מבחינה פסיכומטרית.
כמו כל המכינות הקדם אקדמיות, גם מכינה לבני 30+ נלמדת במכללות או באוניברסיטאות מסויימות כאשר היא מיועדת ללימודים באותו מוסד בלבד, או מעניקה תעודה המקבילה לתעודת בגרות המתאימה לכל מוסדות הלימוד האקדמיים. ישנן מכינות ייעודיות לתחומי לימוד מסויימים בהן נלמדים מקצועות הבסיס בנוסף ללימודים מתוגברים במקצועות בהם נדרשים ציוני סף מסויימים, כגון הנדסה, פסיכולוגיה, מדעים ועוד.

קהל מטרה
ה-מכינה לבני 30+ מיועדת מיועדת לבני 30 ומעלה שלמדו 12 שנות לימוד ללא תעודת בגרות או בעלי תעודת בגרות חלקית המעוניינים להשתלב בלימודים אקדמיים באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות.

נושאי ה-לימוד כוללים
בין נושאי ה-לימוד ל-מכינה לבני 30+ ניתן למצוא: אנגלית בסיסית, אנגלית אקדמית, אוריינות אקדמית, הבעה, מתמטיקה, מבוא לסטטיסטיקה, מדע וטכנולוגיה, יסודות המחשב, אזרחות, היסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל, ועוד.

הערה: נושאי הלימוד הנ"ל הם כלליים ואינם משקפים נושאי לימוד במוסד ספציפי. לנתוני הרשמה יש לבדוק במסלולי ה-לימודים של המוסדות המבוקשים.

משך ה-לימודים
לימודי מכינה לבני 30+ נמשכים כ- 4 חודשים.

תעודה
תעודת בגרות או תעודת גמר המחליפה את תעודת הבגרות בקבלה למכללה בה נלמדה המכינה או למכללות ואוניברסיטאות אחרות

כיווני התפתחות וקידום מקצועי
לימודים אקדמיים.

מקצועות העיסוק
ה-לימודים ב-מכינות קדם אקדמיות מהווים הכנה להמשך לימודים.

מקומות עיסוק
ה-לימודים ב-מכינות קדם אקדמיות מהווים הכנה להמשך לימודים.